GN 32/2018 Archiwum

Bliżej Chrystusa, bliżej siebie przejdź do galerii

Duchowni i świeccy, a także osoby konsekrowane, modlili się o jedność chrześcijan.

Nabożeństwo ekumeniczne odbyło się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Krynicy Zdroju na zakończenie tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W modlitwie uczestniczyli duchowni z Kościoła katolickiego obu obrządków, Kościoła prawosławnego, ze wspólnoty ewangelickiej, metodystów, baptystów i zielonoświątkowców. Była też obecna delegacja z parafii grekokatolickiej ze Słowacji wraz ze swoim proboszczem.

Nabożeństwu słowa Bożego przewodniczył ks. inf. Władysław Kostrzewa. - Czego Bóg od nas żąda? Przede wszystkim słuchania Go, dialogu z Nim w modlitwie i spotkania przy wspólnym stole, którym jest Eucharystia - wyjaśniał w homilii duchowny nawiązując do hasła tegorocznego Tygodnia Modlitw oraz perykopy ewangelicznej o uczniach idących do Emaus.

Modlitwa była przeplatana odczytaniem świadectw wiary Dalitów przez młodzież z parafii zdrojowej. - To nawiązanie do autorów rozważań na obecny Tydzień Modlitw - mówią młodzi. W nabożeństwie uczestniczył zespół Chwalcy Pana z Nowego Sącza.

Na zakończenie duchowni i przedstawiciele wspólnot chrześcijańskich złożyli obecnym życzenia.

- Stanowczo warto organizować takie spotkania, bo odkrywamy w nich to, co nas jednoczy, czyli wiara w Jezusa - podkreśla jeden z uczestników nabożeństwa.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma