Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dobrze gra

Osiemnastolatek Mateusz Marta z Błonia jest pierwszym w 2013 roku młodym pasjonatem, którego wsparł finansowo samorząd gminy Tarnów.

Naszą tradycją już stało się, że każdego roku wspieramy utalentowanych młodych ludzi, amatorów, którzy zaczynają osiągać sukcesy w dziedzinach, którymi się zajmują podkreśla Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów. Wsparcie finansowe, którego udzielamy może nie jest zbyt duże, ale traktujemy je jako zauważenie talentu i docenienie wysiłku. Okazuje się bowiem, że z roku na rok ujawnia się coraz więcej utalentowanych młodych ludzi dodaje.

Mateusz Marta jest uczniem klasy II technikum elektrycznego w tarnowskim Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych. Równocześnie uczy się w trzeciej klasie szkoły muzycznej II stopnia i jest słuchaczem ostatniego, czwartego roku diecezjalnego studium organistowskiego. Bowiem jego życiową pasją stała się muzyka organowa i to właśnie w dziedzinie gry na organach młody muzyk z Błonia osiąga pierwsze sukcesy. Mateusz jest bowiem między innymi zdobywcą wyróżnienia za najlepiej wykonaną fugę na I Ogólnopolskim Konkursie Organowym Diecezjalnych Studiów Organistowskich w 2011 roku oraz laureatem zwycięzcą drugiej edycji tego konkursu w 2012 roku. Uczestniczył także m. in. w sesji metodycznej i kursie mistrzowskim „Południowoniemiecka muzyka organowa epoki Baroku” prowadzonym przez prof. Bernharda Gfrerera z Salzburga w 2011 roku.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama