Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kiedy będzie woda?

Kolejny miesiąc mieszkańcy Sądecczyzny borykają się z brakiem wody. A susza trwa już ponad rok.

Mieszkańcy Sądecczyzny, a zwłaszcza gmin Korzenna, Grybów oraz Podegrodzie alarmują w sprawie braku wody pitnej.

Obecnie ponad 1600 gospodarstw nie ma do niej dostępu, a zdarza się, że wody brakuje także w szkołach. – Radzimy sobie sami. Kupujemy wodę i dowozimy do placówki – mówi dla sądeczanina.info Agata Gonciarz, społeczny zastępca dyrektora w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Brzeznej-Litaczu. – Wody nie było u nas we wtorek, w kranach pojawiła się wczoraj, a dziś znów nie ma. Na szczęście jesteśmy małą placówką i staramy się radzić sobie z tymi niedogodnościami – dodaje.

Problemem ogólnym jest brak beczkowozów do przewożenia wody zdatnej do picia oraz infrastruktury wodociągowej. Więcej informacji na http://www.sadeczanin.info

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma