Nowy numer 42/2019 Archiwum

Oaza na pustyni przejdź do galerii

2 lutego, w samo południe siostry, ojcowie i bracia zakonni spotkali się na wspólnej Eucharystii w tarnowskiej katedrze z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.

Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, który w homilii wezwał osoby konsekrowane do bycia oazą tętniącą duchowym życiem na wypalonych grzechem pustyniach współczesnego świata. – Takie jest aktualne wezwanie dla wszystkich Rodzin Zakonnych – być ożywczym źródłem nadziei i punktem odniesienia dla tych, którzy zagubili się pośród ruchomych wydm codziennych problemów, uwikłań i zależności, tracąc tym samym z horyzontu to, co najważniejsze – mówił biskup tarnowski. – Dzisiaj, we wspólnocie modlitwy, dziękujemy za wasze wielkoduszne, całkowite i wieczyste „tak” – będące odpowiedzią na wezwanie Umiłowanego Pana. Modlimy się, aby Najświętsza Maryja Panna, Mistrzyni życia duchowego, wspierała i towarzyszyła Wam na drodze owocnej realizacji powołania zakonnego. Niech Jej orędownictwo wyjednuje odwagę i światło Bożej mądrości wskazujące zawsze właściwy kierunek podjętej drogi. Niech dar waszego powołania będzie przeżywany zawsze w duchu ewangelicznej radości i entuzjazmu, który będzie w stanie pozytywnie zarażać innych – dodał.

Podczas uroczystości osoby konsekrowane odnowiły złożone przed laty śluby. W ich imieniu dziękowała s. M. Joannes Mazurkiewicz CSSJ, referentka diecezjalna. – Sercem i modlitwą obejmujemy, tych którzy ochraniają płomień naszego powołania. Tobie Czcigodny i Drogi Księże Biskupie dziękujemy za prawdziwie ojcowską opiekę nad osobami konsekrowanymi. Za przewodniczenie tej uroczystej liturgii, słowo Boże do nas skierowane, za wszelką życzliwość i mądrą troskę dobrego Pasterza o to, byśmy byli prawdziwie solą tej ziemi, dla każdego człowieka i dla świata, który tęskni za prawdziwymi wartościami. Dziękujemy za to, że chcesz być Ojcze z nami, że jesteś otwarty na naszą obecność w kościele tarnowskim, za uczestniczenie w radościach ale i troskach naszych wspólnot. Drogi Księże Biskupie, zapewniamy, że każdego dnia wznosi się przed Panem nasza modlitwa za Kościół święty i za jego pasterzy. Ta modlitwa i gorliwa posługa będzie naszą wierną wdzięcznością za wszystkie dary. Wdzięczną modlitwą ogarniamy także wszystkich kapłanów, którzy towarzyszą nam w drodze za Jezusem -- mówiła.

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w diecezji rozpoczęły się już wczoraj nieszporami w Tuchowie i Starym Sączu. Dzisiejsze uroczystości poprzedziła konferencja o. Władysława Bodziony CSRS. Siostry i zakonnicy spotkali się też na agapie oraz obejrzeli film o Hildegardzie z Bingen.

Obecnie w diecezji posługuje prawie 1000 sióstr i 150 ojców i braci zakonnych.

Oaza na pustyni   Joanna Sadowska/GN Oaza na pustyni   Joanna Sadowska/GN Oaza na pustyni   Joanna Sadowska/GN

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL