GN 47/2020 Archiwum

Królewskie odwiedziny

Klerycy gościli przez dwa dni obraz Matki Bożej z Czermnej w ramach nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Od pierwszej soboty stycznia klerycy WSD w Tarnowie uczestniczą w fatimskim nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca. Modlitwie towarzyszy kopia wybranego koronowanego wizerunku Matki Bożej z terenu diecezji tarnowskiej.

W pierwszą sobotę i niedzielę lutego alumni gościli obraz Matki Bożej Pocieszenia z Czermnej. Obraz przywiózł kustosz czermneńskiego sanktuarium ks. Stanisław Madeja.

- Jest to jedna z wielu form pobożności praktykowana w parafiach. Chcieliśmy, żeby klerycy ją poznali, żeby nie była to forma dla nich obca, gdy staną się księżmi. Drugim nieodłącznym motywem takich inicjatyw jest rozwijanie duchowości maryjnej alumnów – mówi ks. rektor dr Jacek Nowak.

Nabożeństwo rozpoczyna się zawsze procesyjnym wprowadzeniem obrazu Matki Bożej. – Potem jest czas na Mszę św., modlitwę wspólną, ale też na prywatne czuwanie przy Matce Bożej – mówią klerycy.

Idea tej formy pobożności maryjnej pochodzi z objawień fatimskich. – Siedem lat po ich zakończeniu Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 10 grudnia 1925 roku objawiła się siostrze Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce. Dzieciątko powiedziało: Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał. Maryja powiedziała: Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia – informuje portal sekretariatfatimski.pl

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama