Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bądź trzeźwy, tato!

W ostatnią niedzielę karnawału rozpoczął się Tydzień Modlitw o Trzeźwość.

Hasłem tegorocznego tygodnia modlitw są słowa: „Ojciec – świadek wiary i trzeźwości”. "Budowanie dobrej rodziny i wychowywanie dzieci nie są możliwe, gdy brakuje trzeźwości. Dlatego też jednym z podstawowych obowiązków ojca jest troska o trzeźwość własną, ale też trzeźwość żony i dzieci" – zaznaczył w liście do wiernych bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości KEP. Biskup zwrócił też uwagę na potrzebę trzeźwych ojców duchownych, którzy powinni zaangażować się w obronę trzeźwości w polskich rodzinach.

Wydarzeniami Tygodnia Modlitw o Trzeźwość będą Msza św. w kościele parafialnym w Ziempniowie 10 lutego pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Guzego oraz Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w Lisiej Górze, która zostanie odprawiona 15 lutego o godz. 17. Po nabożeństwie będzie Msza św., po niej zaś w domu parafialnym odbędzie założycielskie spotkanie grupy AA. – Przez cały rok modlimy się za uzależnionych, pomagamy im, wspieramy ich rodziny. Ten tydzień jest okazją, by mówić więcej o tym problemie, bo nie ma grupy zawodowej, która byłaby wolna od alkoholizmu – mówi ks. Zbigniew Guzy, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy