Nowy numer 33/2018 Archiwum

Droga do Kany

Już trzeci raz odbyły się w domu generalnym sióstr służebniczek w Dębicy „Spotkania z Biblią”.

  Uczestnicy wykładów
Siostry Służebniczki
Aż 116 osób uczestniczyło w trzecim spotkaniu biblijnym, zorganizowanym przez służebniczki dębickie w ramach Roku Wiary.

Spotkanie, na które złożyły się wykłady i modlitwa metodą lectio divina, poprowadził ks. dr hab. Piotr Łabuda, tarnowski biblista. Podczas lutowego spotkania uczestnicy rozważali perykopę o weselu w Kanie Galilejskiej.

 

– Comiesięczne zjazdy u sióstr służebniczek to oddech dla ducha, możliwość przypomnienia sobie zajęć katechetycznych, sposobność do nauczenia się bądź doskonalenia dojrzałego sięgania po Pismo Święte. 

Na spotkaniach w Dębicy można poznać również różne formy modlitwy, m.in. lectio divina. 

  Ks. dr hab. Piotr Łabuda wraz z uczestnikami "Spotkań z Biblią"
Siostry Służebniczki

Inicjatywa sióstr jest przedsięwzięciem od dawna oczekiwanym w środowisku lokalnym. Świadczy o tym liczba słuchaczy, która systematycznie wzrasta. Ludzie świeccy coraz bardziej odczuwają głód Boga, świadomego bycia z Nim sam na sam, chwil kontemplacji. Przecież tylko wtedy można kształtować w pełni swoje życie według Ducha – mówi Lidia, uczestniczka „Spotkań z Biblią”.

 

Na kolejne spotkanie siostry zapraszają w sobotę 2 marca w godz. 9–12.30.

  Uczestnicy wykładów
Siostry Służebniczki

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma