Nowy numer 42/2019 Archiwum

Diecezjalne Lourdes

Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczęto w Porąbce Uszewskiej uroczystość odpustową ku czci NMP z Lourdes i obchody 21. Światowego Dnia Chorego.

Porąbka Uszewska, Światowy Dzień Chorego   Porąbka Uszewska, Światowy Dzień Chorego
W Grocie modlono się w intencji chorych i ich opiekunów
Jan Hajduga
W diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej z Lourdes zgromadzili się duchowni, siostry zakonne i świeccy z różnych zakątków diecezji tarnowskiej oraz m.in. z Krakowa. Nie zabrakło Rycerstwa Niepokalanej, którzy Pani z Lourdes zawierzyli swoje życie i sprawy swoich najbliższych.

Uroczystościom przewodniczył ks. prał. Jacek Nowak, rektor WSD w Tarnowie, który mówił m.in. „Dzisiaj potrzeba blasku serc i blasku prawdy. Nie wystarczy podziwiać Maryję, nie wystarczy Nią się zachwycać, trzeba dawać świadectwo i należy być wierny temu, co powie Jej Syn. Nadszedł czas, aby się określić, po której jesteśmy stronie, czy staniemy w Jej obronie, gdy imię Maryi jest poniżane? Czy potrafimy stać mocno w wierze, o co prosił bł. Jan Paweł II i Benedykt XVI? Świadectwo jest czynem odwagi, więc przy takim świadectwie należy trwać – podkreślał kaznodzieja.

Po Mszy św., w procesji z lampionami udano się do Groty. Modlono się tam w intencji chorych, służby zdrowia, opiekujących się chorymi oraz Rycerstwa Niepokalanej.

Uroczystości w Porąbce Uszewskiej   Uroczystości w Porąbce Uszewskiej
Procesja do Groty
Jan Hajduga
Odpust w Porąbce Uszewskiej   Odpust w Porąbce Uszewskiej
Uroczystościom przewodniczył ks. Jacek Nowak, rektor seminarium
jan Hajduda

 

Uroczystości w Porąbce Uszewskiej   Uroczystości w Porąbce Uszewskiej
Kustosz sanktuarium ks. Józef Golonka
Jan Hajduga
Uroczystości w Porąbce Uszewskiej   Uroczystości w Porąbce Uszewskiej
Na odpust przyjechało 10 wspólnot MI-2 z pocztami sztandarowymi
Jan Hajduga

 

 

 

 

 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL