Nowy numer 3/2019 Archiwum

Europejskie Centrum Muzyki

W Lusławicach zakończono budowę Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego.

Europejskie Centrum Muzyki, które w Lusławicach wybudowała Skanska, to kompleks budynków, w którym poza salą koncertową, znalazły się obiekty o charakterze dydaktycznym, pobytowym i technicznym, w tym sale ćwiczeń, pracownie instrumentalne oraz biblioteka. Sala koncertowa na 650 miejsc i jest jedną z największych tego typu sal w Polsce. Centrum, które sąsiaduje ze staropolskim dworem Pendereckich, jest pierwszym tego rodzaju ośrodkiem rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie.

Ideą Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego jest inspirowanie najzdolniejszych młodych muzyków z całego świata do doskonalenia swoich umiejętności. Ma to być miejsce spotkań i warsztatów utalentowanych muzyków, którzy będą się kształcić pod okiem profesorów – mistrzów, takich jak Krzysztof Penderecki.

Obiekt powstał w ciągu 16 miesięcy, a jego budowa kosztowała 50,6 mln zł netto. Inwestycję dofinansowała Unia Europejska w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Jego budowa kosztowała 50,6 mln zł netto   Europejskie Centrum Muzyki
Jego budowa kosztowała 50,6 mln zł netto
arch. Skanska
Jest jedną z największych tego typu sal w Polsce.   Sala koncertowa
Jest jedną z największych tego typu sal w Polsce.
arch. Skanska

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy