Nowy numer 25/2018 Archiwum

W służbie Maryi

Z tej okazji odbyło się spotkanie byłych i obecnych ministrantów. Wzięli w nim udział m.in. ojcowie: Kazimierz Pelczarski i Łukasz Wójcik.

 

Brat Rafał pierwszy raz spotkał redemptorystów, kiedy głosili misje święte w jego rodzinnej parafii. Był wtedy młodym chłopakiem. Do Zgromadzenia wstąpił w 1978 roku. Postulat i nowicjat odbywał w Lubaszowej. 2 lutego 1980 roku złożył swoje pierwsze śluby zakonne w Tuchowie. Od brata Antoniego przejął obowiązki w zakrystii w lutym 1983 roku. Śluby wieczyste złożył w 1984 roku.

- W czasie spotkania jubileuszowego wręczyliśmy bratu Rafałowi słodki prezent oraz przygotowany przez nas list gratulacyjny. Wszyscy, byli i obecni ministranci mamy mu wiele do zawdzięczenia. Jego precyzja, twórcza i misterna praca nad utrzymaniem porządku i piękna Bazyliki Mniejszej jest powszechnie podziwiana. Brat Rafał wkłada w to całe serce. W przypadku wielu chłopaków praca z bratem Rafałem wpływała na kształtowanie osobowości, uczyła dyscypliny, dokładności oraz estetyki – mówi Krzysztof Jasiński, były ministrant.

 

Brat Rafał od 30 lat służy Matce Bożej Tuchowskiej   Brat Rafał od 30 lat służy Matce Bożej Tuchowskiej Krzysztof Jasiński

„Składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za niestrudzoną posługę dla Kościoła. Dziękujemy za trud i zaangażowanie. Gratulujemy wytrwałości w wypełnianiu Swojego powołania w służbie Bogu, Kościołowi i ludziom. Życzymy dużo zdrowia i długich lat życia. Niech Matka Boża Tuchowska której służysz w tym kościele już 30 lat dodaje Ci sił do dalszej pracy” czytamy w liście gratulacyjnym złożonym na ręce brata Rafała przez grupę Pokolenia Ministrantów bazyliki MB Tuchowskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma