Nowy numer 3/2019 Archiwum

Chrońmy rodzinę

Mieleckie środowiska katolickie wydały oświadczenie ws. głosowań parlamentarnych nad związkami partnerskimi.

 

W oświadczeniu nadesłanym do naszej redakcji przedstawiciele Klubu Inteligencji Katolickiej w Mielcu oraz oddziału Akcji Katolickiej przy parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu przede wszystkim dziękują posłom Województwa Podkarpackiego z klubów parlamentarnych PiS, Solidarnej Polski, PSL oraz PO, którzy głosowali przeciw projektom ustaw o związkach partnerskich.

- Ochrona instytucji małżeństwa i rodziny powinna być bez wątpienia priorytetem dla osób zaangażowanych w życie publiczne. Wartość rodziny, jako podstawowej komórki społecznej, jest bowiem dla istnienia i rozwoju narodu nie do przecenienia. Polityka, rozumiana w myśl klasycznej definicji Arystotelesa jako dziedzina etyki, musi w szczególnie wyraźny sposób przeciwstawić się wszelkim formom relatywizacji instytucji małżeństwa poprzez próby wprowadzenia do systemu prawnego różnych form paramałżeństw – zauważają sygnatariusze listu. Ich zdaniem równie groźny dla społeczeństwa i kultury charakter ma podważanie definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, dokonywane tutaj okrężną drogą, poprzez wprowadzenie do prawodawstwa instytucji dublującej związki małżeńskie. - Mieliśmy do czynienia z taką próbą, pomimo faktu, iż w oczywisty sposób powstanie instytucji prawnej, która z założenia ma w zakresie przysługujących praw dublować instytucję małżeństwa, stanowiłoby naruszenie art. 18 Konstytucji RP definiującego małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety – podkreślają podpisani pod Oświadczeniem.

Z przykrością autorzy Oświadczenia przyjmują zachowanie posłanki Krystyny Skowrońskiej (PO), która reprezentuje w Wysokiej Izbie Ziemię Mielecką. - Pani Posłanka Krystyna Skowrońska wystąpiła w głosowaniu parlamentarnym we wspólnym lewacko-permisywnym froncie forsującym antychrześcijańskie i destrukcyjne dla społeczeństwa zmiany w systemie prawnym, w sposób jawny zarazem występując przeciwko wskazaniom moralnym Kościoła Katolickiego – uważają przedstawiciele środowisk katolickich Mielca.

Pod oświadczeniem podpisali się Władysław Bieniek, Andrzej Skowron, Tadeusz Matuszkiewicz i Wojciech Chajec reprezentujący KIK w Mielcu oraz Jerzy Studziński i Ryszard Perłowski reprezentujący Akcję Katolicką.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy