GN 2/2019 Archiwum

Zmiany w Akcji Katolickiej

Podczas rekolekcji w Ciężkowicach ogłoszono informację o nominacji nowego prezesa.

Funkcję tę objęła Bożena Kwitowska z Nowego Sącza, która od 2008 pełniła funkcję wiceprezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Zgodnie ze statutem AK jej kadencja trwać będzie cztery lata. – Nominację przyjęłam z wielką wdzięcznością za okazane mi zaufanie, ale też z poczuciem wielkiej odpowiedzialności. Czasy są trudne, trzeba odwagi i rozwagi w podejmowaniu decyzji, bez modlitwy i pomocy Bożej na pewno nie podołam – mówi Bożena Kwitowska.

Spotkanie rekolekcyjne było również okazją do wyrażenia wdzięczności dotychczasowemu prezesowi AK Wacławowi Prażuchowi, który przez prawie 15 lat kierował AK Diecezji Tarnowskiej. – Pana osobisty wkład w pracę stowarzyszenia jest nie tylko działaniem „pro publico bono”, ale także pociągającym świadectwem, stanowiącym czytelna odpowiedź na wezwanie bł. Jana Pawła II „Christifideles laici”: Wszyscy jesteśmy wezwani przez Boga do pracy w winnicy Pańskiej. Winnica jest cały świat, który powinien zostać przemieniony zgodnie z Bożym planem. Tak więc nie można oddzielać  wiary od życia” – napisał w okolicznościowym adresie bp Andrzej Jeż.

Bożena Maria Kwitowska, ur. się w 1955 r. w Zakopanem Po maturze podjęła studia na Wydziale Matematyki, Fizyki, Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, uzyskując w czerwcu 1983 r. tytuł magistra astronomii. Absolwentka Studium Pedagogicznego dla nauczycieli z wyższym wykształceniem. W czasie studiów członek Polskiego Towarzystwa Astronautycznego. Obecnie uczy fizyki w Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Nowym Sączu. W lipcu 2001 r. uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Egzaminator OKE w Krakowie z zakresu przedmiotów matematyczno – przyrodniczych w gimnazjum.
W czerwcu 2000 r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym dwuletnie Studium Rodziny, organizowane przez Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej, uzyskując misję kanoniczną, upoważniającą do pracy w poradni rodzinnej. Od maja 2000r. pełni funkcję prezesa POAK przy parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu; od 2008 r. wiceprezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Prowadzi stronę internetową POAK, współpracuje przy redagowaniu oficjalnej witryny diecezjalnej AK.
Za pracę zawodową i działalność społeczną uhonorowana: Brązowym Krzyżem Zasługi - przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodą Małopolskiego Kuratora Oświaty, Medalem 10-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, odznaczeniem Biskupa Tarnowskiego - srebrnym medalem „Dei Regno Servire”. (Biografia opracowana na podstawie informacji ze strony Akcji Katolickiej diecezji tarnowskiej.)

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy