Nowy numer 49/2020 Archiwum

Na początek brewiarz

Młodzi z Zabawy modlą się psalmami podczas cotygodniowych spotkań.

Pomysł rozpoczynania spotkań od modlitwy brewiarzowej wyszedł od młodych. – Brewiarz, a więc modlitwa psalmami  jest nie tylko jest dla kapłanów i osób konsekrowanych, ale także dla świeckich. Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie sami wyszli z propozycją takiej formy modlitwy – mówi ks. Marcin Minorczyk, duszpasterz młodzieży przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Zwyczaj cotygodniowego rozpoczynania spotkań od brewiarza ma pomóc jego uczestnikom w głębszym przeżywaniu  okresu Wielkiego Postu i w dalszej perspektywie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz jest odpowiedzą na ustanowiony przez Ojca Świętego Benedykta XVI Rok Wiary.

– Modlitwa brewiarzowa ma dla mnie duże znaczenie, gdyż mogę dokładnie poznać treść Psalmów, w których Bóg do mnie przemawia. Zawiera ona prawdy, które dosadnie trafiają do mojego serca, kierując je ku Bogu i otwierając je na Jego niewyczerpane źródło łaski – dodaje Robert Baranowski prezes KSM Zabawa. – Modlitwa psalmami stała się dla mnie rzeczą niezwykle ważną,. Odmawiając psalmy czuję niezwykłą więź, która łączy mnie z Panem Bogiem. Czuję wtedy Jego bliskość i wiem, że mogę stawić czoła największemu złu – podkreśla Edyta Patulska z KSM Zabawa.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama