Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Na początek brewiarz

Młodzi z Zabawy modlą się psalmami podczas cotygodniowych spotkań.

Pomysł rozpoczynania spotkań od modlitwy brewiarzowej wyszedł od młodych. – Brewiarz, a więc modlitwa psalmami  jest nie tylko jest dla kapłanów i osób konsekrowanych, ale także dla świeckich. Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie sami wyszli z propozycją takiej formy modlitwy – mówi ks. Marcin Minorczyk, duszpasterz młodzieży przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Zwyczaj cotygodniowego rozpoczynania spotkań od brewiarza ma pomóc jego uczestnikom w głębszym przeżywaniu  okresu Wielkiego Postu i w dalszej perspektywie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz jest odpowiedzą na ustanowiony przez Ojca Świętego Benedykta XVI Rok Wiary.

– Modlitwa brewiarzowa ma dla mnie duże znaczenie, gdyż mogę dokładnie poznać treść Psalmów, w których Bóg do mnie przemawia. Zawiera ona prawdy, które dosadnie trafiają do mojego serca, kierując je ku Bogu i otwierając je na Jego niewyczerpane źródło łaski – dodaje Robert Baranowski prezes KSM Zabawa. – Modlitwa psalmami stała się dla mnie rzeczą niezwykle ważną,. Odmawiając psalmy czuję niezwykłą więź, która łączy mnie z Panem Bogiem. Czuję wtedy Jego bliskość i wiem, że mogę stawić czoła największemu złu – podkreśla Edyta Patulska z KSM Zabawa.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL