Nowy numer 49/2020 Archiwum

Studentem być

PWSZ w Tarnowie organizuje Dzień Otwartych Drzwi.

Odbędzie się on w piątek, 22 lutego w godz. 9.00 – 15.00.

Odwiedzający w ten dzień uczelnię nie będą się nudzić ani chwili. W auli uczelnianej odbędą się wykłady otwarte promujące kierunki techniczne i ścisłe w ramach prowadzonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego akcji popularyzującej kierunki zamawiane.

W tym samym czasie zwiedzającym zostaną udostępnione pracownie i laboratoria, w których można będzie obejrzeć i wypróbować praktycznie wiele specjalistycznych urządzeń. Czynne będą również stanowiska studenckich kół naukowych. Zakład Ochrony Środowiska wraz ze studentami z Koła Naukowego OŚKA przygotował dla miłośników przyrody mikroskopowe pokazy eksponatów przyrodniczych, wystawę motyli, skał oraz szkieletów pt. “Pokaż mi swój szkielet a powiem Ci kim jesteś”. Zakład Chemii i Studenckie Koło Naukowe Chemików OZON zaprezentują laboratorium chemiczne. Zakłady Administracji i Ekonomii oraz studenci z kół naukowych LEX i MANAGER zaproponują gry, zabawy i testy dotyczące wiedzy ekonomicznej oraz ogólnej wiedzy na temat Uczelni.

W atrakcyjny sposób chcą się zaprezentować kierunki realizowane w Instytucie Ochrony Zdrowia, który od kilku dni prowadzi zajęcia w oddanym do użytku kompleksie sportowo-dydaktycznym. Zakład Fizjoterapii pokaże jak w praktyce wykorzystuje się wyposażenie pracowni służących do przywracania pacjentom sprawności ruchowej. Zakład Pielęgniarstwa udostępni Pracownię umiejętności i trenerów do wstrzyknięć – na nowoczesnym fantomie będzie można wykonać pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz zobaczyć pokazy zabiegów ratowniczych. Studenci Koła Naukowego działającego przy Zakładzie Pielęgniarstwa przybliżą zainteresowanym zagadnienia związane z prozdrowotnym stylem życia dzieci i młodzieży. Pracownicy Zakładu Wychowania Fizycznego wspólnie ze studentami Koła Naukowego oprowadzą chętnych po budynku Instytutu Ochrony Zdrowia umożliwiając zobaczenie hali sportowej, sali gimnastycznej, sali choreograficznej, pływalni, sali korekcyjnej, pracowni fizjologicznej, pracowni pierwszej pomocy oraz sali do masażu.

Zakłady kształcące studentów na kierunkach inżynierskich udostępnią kandydatom na studia laboratoria w których na co dzień odbywają się zajęcia dydaktyczne. Zakład Elektrotechniki zaprezentuje Laboratorium Podstaw Elektroniki i Energoelektroniki  oraz Specjalistyczne Laboratorium Pomiarowe. Zakład Informatyki zaprasza do Świata Robotów w Laboratorium Grafiki Komputerowej. Zakład Elektroniki i Telekomunikacji wraz z Kołem Naukowym Elektroników AMPER zorganizują pokaz wyróżniających się prac dyplomowych absolwentów kierunku Elektronika i Telekomunikacja oraz najciekawszych projektów Koła Naukowego. Ponadto zostanie zaprezentowany nowoczesny sprzęt laboratoryjny używany podczas zajęć.

Chętni obejrzą nowoczesną Bibliotekę Uczelnianą wraz z Czytelnią i przekonają się jak łatwo można korzystać z zasobów bibliotecznych wykorzystując system informatyczny.

Do studiowania na kierunkach filologicznych przekonywać będą studenci filologii angielskiej, germańskiej, polskiej i romańskiej. Angliści postarają się przenieść zwiedzających w czasy legendarnego Króla Artura i rycerzy Okrągłego Stołu.

Czynne będą stoiska informacyjne wszystkich kierunków i specjalności kształcenia, na których uzyskać będzie można wiedzę na temat trybu i warunków rekrutacji, pomocy materialnej i warunków zakwaterowania w Domu Studenta.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama