Nowy numer 48/2020 Archiwum

Znawcy Kościoła

W Tarnowie odbył się diecezjalny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Teologicznej.

„Święci Piotr i Paweł – urząd i charyzmaty w Kościele” to temat tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Teologicznej. – Akurat tak się składa, że ten dzień jest dla Kościoła szczególny przez fakt odejścia z urzędu Benedykta XVI, więc temat olimpiady dotyczący urzędu nauczycielskiego Kościoła łączy się jakoś z tym, co dzieje się w Rzymie – powiedział dla RDN Małopolska ks. dr Jacek Siewiora z Wydziału Katechetycznego tarnowskiej kurii, organizatora diecezjalnego etapu olimpiady teologicznej. W sumie w konkursie, na poziomie szkół, wzięło udział ponad 700 uczniów, a finale diecezjalnym 112.

Monika Godek zajęła II miejsce, jest też tegoroczną stypendystką Fundacji im. abp. Jerzego Ablewicza   Monika Godek zajęła II miejsce, jest też tegoroczną stypendystką Fundacji im. abp. Jerzego Ablewicza
Joanna Sadowska/GN
W etapie diecezjalnym wyłoniono najlepszych młodych teologów. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Mężyk z III LO w Tarnowie, II Monika Godek z I LO w Mielcu, III Maciej Lewicki z LO w Tuchowie. Na pozostałych miejscach uplasowali się: Kinga Szperka z III LO w Tarnowie, Sara Szewczyk z I LO w Bochni, Aleksandra Sztogrin z I LO w Dębicy, Karolina Szelest z I LO w Mielcu, Anna- Maria Stanek z II LO w Dębicy, Beata Bulanda z ZS w Łącku oraz Agnieszka Kowalczyk z ZS Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Sączu.

Zwycięzca finału diecezjalnego pojedzie do Rzymu. Nagrodę ufundował bp Andrzej Jeż. Więcej na www.rdn.pl

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama