Nowy numer 3/2019 Archiwum

Peregrynacja coraz bliżej

Księża dziekani rozmawiali o najważniejszym wydarzeniu Roku Wiary w diecezji tarnowskiej.

W Tarnowie odbyło się zebranie księży dziekanów z terenu diecezji tarnowskiej na temat aktualnych spraw duszpasterskich. Głównym punktem obrad było omówienie kolejnego etapu przygotowań do diecezjalnej peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II.

- Pierwszą parafią, która przyjmie obraz, będzie parafia św. Elżbiety w Starym Sączu. Dla księży zostaną przygotowane specjalne pomoce duszpasterskie potrzebne na czas peregrynacji obrazu i relikwii w parafiach – powiedział ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w tarnowskiej kurii.

Diecezjalne uroczystości rozpoczęcia peregrynacji odbędą się w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim 14 września, a Mszy św. będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Zakończenie peregrynacji przewidziane jest w 2015 roku.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy