Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Uczynki miłosierdzia

Prawie 100 tys. wielkanocnych symboli przygotowała tarnowska Caritas.

Do parafii naszej diecezji trafiło już 35 tys. baranków i ponad 45 tys. paschalików. Rozprowadzane są przez wolontariuszy parafialnych oddziałów Caritas w niedziele, po Mszach św.

Zgodnie z chrześcijańską tradycją paschaliki, zapalane w Wielką Sobotę podczas Liturgii Światła, mają nam przypominać o konieczności spełniania dobrych uczynków względem bliźnich przez cały rok, a szczególnie w okresie Wielkiego Postu.

Ofiara składana przy okazji nabywania baranków i świec wynosi co najmniej 5 zł. Połowa zebranych funduszy pozostanie w parafiach, druga część zasili fundusz, z którego Caritas pomaga chorym z diecezji oraz przebywającym w placówkach w: Tarnowie, Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Grybowie, Ośrodku Opiekuńczo - Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych.

W ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas do uczniów trafiło też 33 tys. skarbonek.  W swoich domach, razem z rodzicami, odkładają do nich drobne datki. Pieniądze ze skarbonek w całości pozostaną w parafiach i będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Tegoroczna akcja organizowana jest pod hasłem „Wiara działająca w miłości”.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL