Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Nie bój się myśleć

5 marca w tarnowskiej księgarni Matras ks. prof. Michał Heller promował swoją nową książkę „Filozofia przypadku”.

Na spotkanie przybyło ponad 100 osób, którzy mieli możliwość wysłuchania opowieści naukowca. Spotkanie moderowali Mateusz Hohol i Łukasz Kwiatek. Pytanie, stawiane przez ks. prof. Hellera można sformułować w następujący sposób: czy światem rządzi Bóg, czy czysty przypadek. - Z punktu widzenia Pana Boga Jego plan obejmował wszystkie przypadki. Tutaj opozycji nie ma. Przypadek nie musi się sprzeciwiać Panu Bogu – mówi ks. Heller.

- Przypadki niczego nie wyjaśniają, bo same wymagają wyjaśnienia. Są tak subtelnie wplecione w strukturę Wszechświata, że bez niej tracą sens i nie mogą istnieć – pisze ks. Heller. Autor z drugiej strony sprzeciwia się upatrywania w detalach ewidentnych śladów Projektanta. – W Kosmicznej matrycy nie ma szczególnych miejsc )obojętnie czy nazwiemy je działaniem przypadku czy nadzwyczajną interwencją); wszystko jest jedną Wielką Matrycą – dodaje. Na nazwanie tego ks. Heller używa określenia często powtarzanego przez Einsteina: the Mind of God – Zamysł Boga.

W czasie spotkania Czytelnicy mogli zadawać ks. Michałowi Hellerowi pytania, jak i nabyć jego książkę i otrzymać dedykację. „Filozofia przypadku” ukazała się nakładem Wydawnictwa Copernicus Center Press z Krakowa, które przygotowuje dwie kolejne publikacje ks. prof. Hellera: „Filozofię kosmologii” oraz wywiad-rzekę „Bóg i Nauka. Moje dwie drogi do jednego celu”, które wiosną tego roku ukażą się na rynku księgarskim.

Nie bój się myśleć   Grzegorz Brożek/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL