GN 47/2020 Archiwum

Zostań Andrzejem!

W diecezji tarnowskiej trwa akcja ewangelizacji indywidualnej przed Światowym Dniem Młodych w Niedzielę Palmową.

Z inicjatywy Ruchu Światło–Życie oraz Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży tarnowskiej kurii rozpoczęła się w diecezji tarnowskiej tak zwana Operacja Andrzej.

– Jest to forma ewangelizacji indywidualnej. Pierwszym krokiem jest regularna modlitwa w intencji wybranych, ale znanych nam osób, o których wiemy, że potrzebują Jezusa. Ta modlitwa przygotowuje ewangelizatora do podjęcia kolejnego kroku, czyli nawiązania rozmowy z wybraną osobą, wzbudzenia w niej zaufania i zawiązania przyjaźni. Zaufanie, wspólne spędzanie czasu otwierają drzwi do rozmowy o Chrystusie. Kolejnym krokiem jest zaproszenie danej osoby, by wzięła udział w specjalnym wydarzeniu ewangelizacyjnym, a potem w spotkaniu modlitewnym albo już w spotkaniach formacyjnych jakiejś małej grupy – wyjaśniają inicjatorzy akcji.

Obecnie wiąże się ona ze zbliżającym się Światowym Dniem Młodych w Niedzielę Palmową. Diecezjalne obchody tego dnia odbędą się 24 marca w Tarnowie.

Operacja Andrzej powiela wydarzenie z ewangelii, które opisuje historię przyprowadzenia do Jezusa Szymona przez jego brata Andrzeja.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama