Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Wielkopostna godzina miłosierdzia

Codziennie przez 54 dni odmawiają wspólnie koronkę.

Z inicjatywy Rycerstwa Niepokalanej w kościele parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej odprawiana jest o godz. 15.00 wielkopostna godzina Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo, które rozpoczyna Koronka do Bożego Miłosierdzia, a kończy Droga Krzyżowa, odbywa się codziennie od Środy Popielcowej do Niedzieli Miłosierdzia.

– Święty Maksymilian wzywał nas - mówi Jan Hajduga z Rycerstwa – byśmy „pokutowali za swoje grzechy i za tyle obrazy Bożej w świecie. (…) Tym gorliwiej powinniśmy (wedle możliwości) odprawić ten wielki post , bo umartwienie to potęga, która wraz z modlitwą zdobywa  łaski Boże, czyści duszę , rozpala ją m Wielkopostna godzina Miłosierdzia Bożego w Dąbrowie Tarnowskiej   Wielkopostna godzina Miłosierdzia Bożego w Dąbrowie Tarnowskiej
Jan Hajduga
iłością ku Bogu przez Niepokalaną”.

Pierwsze wielkopostne godziny miłosierdzia odbyły się w 2007 rok . Na początku przychodziło jedynie kilka, kilkanaście osób. Z roku na rok przybywało ich coraz więcej. – Warto zobaczyć, z jaką radością i miłością przychodzą ludzie, aby ofiarować swoje modlitwy, wyrzeczenie i trudy codziennego przychodzenia, nierzadko z peryferii miasta, na jednogodzinne nabożeństwo „Godziny Miłosierdzia Bożego” oraz Drogi Krzyżowej – dodaje J. Hajduga.

 


 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL