Nowy numer 17/2019 Archiwum

Słowa jak pacierze

Uczniowie ze szkół podstawowych gminy Borzęcin zmierzyli się w konkursie recytatorskim.

Konkurs recytatorski odbył się po raz drugi w Zespole Szkół w Bielczy, który jest organizatorem turnieju.

– W ubiegłym roku uczestnicy przygotowali teksty ks. Twardowskiego. W tym roku postanowiliśmy poszerzyć repertuar wierszy o różnych autorów piszących jednak teksty religijne – mówi Agnieszka Reczek, koordynatorska konkursu.

W tegorocznej edycji turnieju udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych z Bielczy, Borzęcina i Łęk. I miejsce zajęła Natalia Michalec z Borzęcina Górnego, II Magdalena Pabian z Bielczy, zaś III Patrycja Maślak z Łęk. Pozostali uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy.

– Wiersz Juliusza Słowackiego „Pośród niesnasek…” uczyłam się tylko godzinę na pamięć, ale potem nasza pani uczyła nas właściwej recytacji zapamiętanych tekstów. Wybrałam ten wiersz, bo bardzo mnie porusza swoją treścią i tym, że mówi o naszym papieżu Janie Pawle II – mówi Natalia Michalec, zwyciężczyni konkursu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL