Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Rycerze Maryi

W Czarnej Tarnowskiej odbył się diecezjalny dzień skupienia Rycerstwa Niepokalanej.

Uroczystość rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Stanisław Śliwa, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego i zarazem asystent diecezjalny Rycerstwa Niepokalanej. W dalszej części była koronka, ucałowanie relikwii św. Maksymiliana i droga krzyżowa, którą ułożył i poprowadził ks. Stanisław Janusz, proboszcz parafii. – Kanwą do rozważań poszczególnych stacji były Pisma św. Maksymiliana. Przesłanie naszego patrona jest zawsze aktualne, zwłaszcza na trudne czasy, w których żyjemy – mówi Jan Hajduga, sekretarz MI-2 diecezji tarnowskiej.

Centralnym punktem dnia była Eucharystia – Spotykamy się znowu na naszym rycerskim dniu skupienia w czasie Wielkiego Postu. W czasie szczególnym, jakim jest ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI Rok Wiary i w czasie, kiedy cały kościół oczekuje na następcę św. Piotra – podkreślał ks. Stanisław Śliwa. W  homilii mówił też m.in. o relacji do Matki Bożej. – Aby mieć właściwą do Niej relację, trzeba Ją czcić  i kochać Maryję. Jeżeli stajemy pod naszym krzyżem życiowym , który u każdego wygląda inaczej i jeżeli ten krzyż prowadzi nas do granic wytrzymałości, wtedy możemy być najbliżej Maryi i najbardziej do Niej podobni – zauważył. 

Diecezjalny dzień skupienia   Diecezjalny dzień skupienia
Jan Hajduga
Diecezjalny dzień skupienia   Diecezjalny dzień skupienia
Jan Hajduga
Droga Krzyżowa Rycerstwa   Droga Krzyżowa Rycerstwa
Jan Hajduga
Ucałowanie relikwii patrona   Ucałowanie relikwii patrona
Jan Hajduga
Diecezjalny dzień skupienia Rycerstwa   Diecezjalny dzień skupienia Rycerstwa
Jan Hajduga
Przed relikwiami św. Maksymiliana   Przed relikwiami św. Maksymiliana
Jan Hajduga


Dzień skupienia odbył się w Czarnej Tarnowskiej   Dzień skupienia odbył się w Czarnej Tarnowskiej
Jan Hajduga

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL