Nowy numer 21/2018 Archiwum

Głosić Jezusa?

Duszpasterstwo młodzieży diecezji tarnowskiej zaprasza na specjalne forum przed Niedzielą Palmową.

W sobotę 23 marca odbędzie się Diecezjalne Forum Młodzieży pod hasłem „Jego wezwanie – naszym wezwaniem”, poświęcone zagadnieniu nowej ewangelizacji.

- Chcemy w gronie przedstawicieli młodzieżowych wspólnot dekanalnych, ruchów i stowarzyszeń oraz duszpasterzy wspólnie zastanowić się nad naszą rolą, możliwościami i odpowiedzialnością za dzieło ewangelizacji w naszych środowiskach. Mamy nadzieję, że owocem tej refleksji będą konkretne wnioski i rozwiązania, z których będziemy korzystać w naszych wspólnotach – mówi ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży tarnowskiej kurii.

Grupy reprezentujące poszczególne dekanaty mogą liczyć cztery osoby. Forum odbędzie się w IV LO w Tarnowie Mościcach. Zgłoszenia do 20 marca w Wydziale Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży: mail: wydzmlod@diecezja.tarnow.pl; tel.: 14 631 73 90.

 

Program Forum:

10.00 – zawiązanie wspólnoty

10.15 – p. Marek Filar – Centralna Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie

• Wprowadzenie teoretyczne

• Prezentacja dzieł ewangelizacyjnych

11.30 – ks. Artur Sepioło – Szkoła Nowej Ewangelizacji (odpowiedzialny za dzieło Nowej Ewangelizacji diecezji gliwickiej)

• Wprowadzenie

• Prezentacja dzieł ewangelizacyjnych

13.00 – Obiad

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.15 – Praca w grupach

16.00 – Prezentacja wniosków

17.00 – Przygotowanie Eucharystii

18.00 – Eucharystia w kościele parafialnym w Tarnowie-Mościcach

19.30 – Kolacja

20.30 – Uwielbienie

 

Nocleg dla uczestników będzie w internacie lub w domach rodzinnych. Należy zabrać ze sobą śpiwór.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma