Nowy numer 3/2019 Archiwum

Najlepsza w Małopolsce

W szpitalu św. Łukasza w Tarnowie pracuje najlepsza pielęgniarka w Małopolsce.

Lidia Czwakiel pracuje w szpitalu św. Łukasza od siedemnastu lat. Jest pielęgniarką oddziału ortopedyczno – urazowego. – Lubię ludzi, uważam, że mam swobodę kontaktu, co ułatwia mi rozmowę i pomoc pacjentom. Bycie pielęgniarką oznacza bycie psychologiem i jednocześnie pracownikiem fizycznym. Mówi się o wypaleniu zawodowym, mnie to nie grozi, często biorę udział w szkoleniach, zdobywam kolejne specjalizacje, a później dzielę się tą wiedzą z innymi w czasie wykładów organizowanych przez ośrodki kształcenia, jak na przykład przy Izbie Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie – mówi pani Lidia.

Tytuł Najlepszej Pielęgniarki w Małopolsce zagwarantował jej wynik jaki osiągnęła w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie.

Z osiągnięć Lidii Czwakiel cieszy się dyrektor szpitala św. Łukasza Anna Czech. – W pracy najważniejsi są ludzie i inwestycja w nich. Staramy się tworzyć najlepsze warunki do tego. Bardzo się cieszę, że nasze pielęgniarki tak chętnie chcą się dokształcać, czy to poprzez zdobywanie stopni naukowych czy doskonalące szkolenia – mówi dyrektor placówki.

Teraz przed panią Lidią kolejne wyzwanie, udział w III finałowym etapie konkursu o tytuł najlepszej pielęgniarki w kraju, który odbędzie się od 5 do 6 czerwca w Warszawie w ramach konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek.

Posłuchaj wypowiedzi Lidii Czwakiel

Archiwum szpitala św. Łukasza Tarnów

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy