Nowy numer 25/2018 Archiwum

Witamy go całym sercem

Bp Andrzej Jeż zaprasza diecezjan do modlitwy za papieża Franciszka.

W niedzielę, we wszystkich kościołach diecezji tarnowskiej, zostanie odczytany komunikat bp. Andrzeja Jeża po wyborze kard. Bergoglia na następcę św. Piotra.

"Witamy Go całym sercem, jako nowego Namiestnika Chrystusowego na trudnym urzędzie świadka i nauczyciela wiary oraz stróża jedności Kościoła. Stajemy wszyscy, jako Lud Boży, przy nowym Papieżu, aby codziennie gorliwie modlić się o zdrowie i siły potrzebne dla Niego w służbie Bogu, człowiekowi, Kościołowi oraz światu" – napisał hierarcha.

Biskup zaprosił do modlitwy za papieża Franciszka zwłaszcza w dniu inauguracji jego pontyfikatu, która odbędzie się 19 marca, w uroczystość św. Józefa, patrona Kościoła. Pasterz diecezji ponowił również zaproszenie do wszystkich młodych, aby przybyli na wspólne świętowanie Światowego Dnia Młodych w Niedzielę Palmową, tj. 24 marca. "Niech za waszą sprawą stolica naszej diecezji stanie się, podobnie jak Jerozolima dwa tysiące lat temu, miejscem wielkiej manifestacji wiary, radości i młodzieńczego entuzjazmu" – zwraca się biskup do młodych.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma