Nowy numer 3/2019 Archiwum

Ludu, mój ludu

Zaśpiewane przez zespół znane pieśni pasyjne zabrzmiały niezwykle oryginalnie i świeżo, dając słuchaczom wiele wzruszeń.

Chór „Vox Animae” działa od 2 lat przy Centrum Kultury w Żabnie. – Kilkanaście pieśni pasyjnych pokazuje różnorodność muzyczną. Usłyszymy kilkanaście znanych w większości utworów pasyjnych, jednak w mniej znanych opracowaniach. W większości napisanych specjalnie dla tego chóru, także po to, by pokazać paletę możliwości wokalnych, artystycznych zespołu prowadzonego przy naszym Centrum przez Grzegorz  Majkę – mówi Marta Warias, dyrektor GCK w Żabnie.

- Koncert chóru działającego przy Gminnym Centrum Kultury to element bardzo dobrze układającej się wzajemnej współpracy. Słuchając pieśni pasyjnych w bardzo dobrym wykonaniu, wprowadzamy ludzi w klimat tajemnic Świętego Triduum, które już niedługo będziemy przeżywać – mówi ks. prałat Antoni Mikrut, proboszcz parafii żabnieńskiej. Za tydzień parafia zaprasza zaś do kina w GCK na projekcję filmu „October baby”. 

  Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy