Nowy numer 33/2018 Archiwum

Stawiają na rodzinę

Dziś, w uroczystość św. Józefa Oblubieńca, opiekuna Świętej Rodziny, przypada święto patronalne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Święto to okazja do dziękczynienia Bogu za kolejny rok istnienia stowarzyszenia. To również okazja do rachunku sumienia. Zadaniem SRK jest, o czym informuje statut, wszechstronna pomoc rodzinnie, troska o realizację w życiu społecznym Karty Praw Rodziny ogłoszonej przez Stolicę Apostolską, obrona życia, praca wychowawcza.

Członkowie Stowarzyszenia cele statutowe starają się realizować na wiele sposobów. Byli inicjatorami podjęcia uchwały przez radnych miasta Tarnowa i Nowego Sącza w sprawie obrony „Okien życia”, zainicjowali też wprowadzenie Karty Dużej Rodziny. Ponadto, prowadzą świetlice profilaktyczno – opiekuńcze, organizują dzieciom wypoczynek, pomagają rodzinom materialnie, wspierają niepełnosprawnych, biorą udział w marszach życia, przygotowują diecezjalne święto rodziny oraz okolicznościowe konferencje. – Celem nadrzędnym naszego stowarzyszenia jest obrona życia, od samego początku do naturalnej śmierci. Zawsze będziemy stać na jego straży – podkreśla Stanisław Klimek, prezes SRK DT.  

Przed stowarzyszeniem ważne wydarzenia. 27 kwietnia w sanktuarium Matki Bożej Okulickiej SRK świętować będzie 20 lecia istnienia. Tam też odbędzie się Walne Zgromadzenie członków stowarzyszenia połączone z wyborem nowych władz statutowych.

Do stowarzyszenia należy prawie 1000 członków zrzeszonych w 55 oddziałach. Najmłodszy oddział powstał w marcu br.  w Tymbarku.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma