Nowy numer 21/2018 Archiwum

Budowniczowie Edenu

Przyjęcia 33 kleryków roku V dokonał w czasie Mszy św. biskup tarnowski Andrzej Jeż.

- Liturgiczne przyjęcie alumnów jest znakiem działania Boga, który wybiera człowieka. Dla alumnów roku V dodatkowo jest ta uroczystość dodatkowo przynagleniem do większej miłości powołującego Pana i miłości Kościoła – mówi ks. prał. Jacek Nowak, rektor WSD w Tarnowie. Każdy z kandydatów, rozważywszy swą dalszą drogę w przed Bogiem i w swoim sumieniu, skierował do Biskupa Tarnowskiego własnoręcznie napisaną prośbę, oświadczając, że ma szczerą wolę służenia Bogu i człowiekowi w Kościele i że pragnie w przyszłości przyjąć święcenia kapłańskie. – To jest bardzo istotne wyrażenie przez nich szczerej woli, która jest niezbędna do podjęcia się w przyszłości posługi kapłańskiej – dodaje ks. dr. Jacek Nowak.

- Kandydaci do święceń diakonatu i kapłaństwa mają świadomość, że w przyszłości zjednoczą się z Chrystusem na zawsze, że będą działać w Nim – mówił bp Andrzej Jeż w homilii. – Najważniejszy postęp dla was to rozwój religijny, duchowy – dodał. – Jeśli Bóg pozwoli w niedalekiej przyszłości zostaniecie posłani do świata, który jest zmęczony coraz szybszym biegiem, do ludzi ogłuszonych szumem informacji, opinii, wydarzeń, których sercem targają coraz większe rozterki. Wszyscy oni potrzebują czegoś w rodzaju wysp, na których żyje wiara w Boga i trwa wewnętrzna prostota chrześcijaństwa promieniująca na otaczający świat. Waszym zadaniem będzie budowanie tych współczesnych ogrodów Eden, wnoszenie w ten świat promieni Bożego Słowa – dodał Hierarcha. 

  Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma