Nowy numer 49/2020 Archiwum

Bp Jeż: Podzielcie się wiarą i miłością

Biskup Tarnowski zaprasza wszystkich młodych do udziału w ŚDM w Tarnowie.

Drodzy Młodzi Diecezjanie!

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży będą się odbywać w Rio de Janeiro, na kontynencie, z którego pochodzi nowy Ojciec Święty. Hasłem przewodnim tych dni są słowa nakazu misyjnego Jezusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

Okazją ku temu, aby podzielić się swoją wiarą i miłością do Chrystusa z rówieśnikami będzie Niedziela Palmowa, która z woli bł. Jana Pawła II jest Światowym Dniem Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Dlatego zapraszam Was serdecznie do Tarnowa na wspólne spotkanie i świętowanie Niedzieli Palmowej.

W sobotę przed Niedzielą Palmową, przedstawiciele dekanatów, ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych naszej diecezji, będą uczestniczyć w Diecezjalnym Forum poświęconym Nowej Ewangelizacji. Forum to będzie odbywać się w Tarnowie-Mościcach.

Niech za Waszą sprawą stolica naszej diecezji stanie się, podobnie jak Jerozolima dwa tysiące lat temu, miejscem wielkiej manifestacji wiary, radości i młodzieńczego entuzjazmu.

Młodzież udającą się na wspólne świętowanie młodości Kościoła w Niedzielę Palmową otaczam pasterską miłością i modlitwą.

Na owocne przeżywanie tych wyjątkowych dla Kościoła dni, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama