Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bp Jeż: Podzielcie się wiarą i miłością

Biskup Tarnowski zaprasza wszystkich młodych do udziału w ŚDM w Tarnowie.

Drodzy Młodzi Diecezjanie!

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży będą się odbywać w Rio de Janeiro, na kontynencie, z którego pochodzi nowy Ojciec Święty. Hasłem przewodnim tych dni są słowa nakazu misyjnego Jezusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

Okazją ku temu, aby podzielić się swoją wiarą i miłością do Chrystusa z rówieśnikami będzie Niedziela Palmowa, która z woli bł. Jana Pawła II jest Światowym Dniem Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Dlatego zapraszam Was serdecznie do Tarnowa na wspólne spotkanie i świętowanie Niedzieli Palmowej.

W sobotę przed Niedzielą Palmową, przedstawiciele dekanatów, ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych naszej diecezji, będą uczestniczyć w Diecezjalnym Forum poświęconym Nowej Ewangelizacji. Forum to będzie odbywać się w Tarnowie-Mościcach.

Niech za Waszą sprawą stolica naszej diecezji stanie się, podobnie jak Jerozolima dwa tysiące lat temu, miejscem wielkiej manifestacji wiary, radości i młodzieńczego entuzjazmu.

Młodzież udającą się na wspólne świętowanie młodości Kościoła w Niedzielę Palmową otaczam pasterską miłością i modlitwą.

Na owocne przeżywanie tych wyjątkowych dla Kościoła dni, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy