GN 48/2020 Archiwum

Piękne i bestia

Informacje Dębickie i Dębickie Stowarzyszenie Amazonka w walce z rakiem piersi.

„Piękne i bestia” to tytuł projektu realizowanego wspólnie przez dębickie Amazonki i Informacje Dębickiego. W jego ramach powstaje książka, na która złoży się 10 historii dębiczanek, które podjęły walkę z rakiem piersi. Są to historie bardzo poruszające i różne jak one same. Panie są w różnym wieku, bo jak pokazuje praktyka rak piersi nie jest przypisany tylko do starszych pań, w wieku 60 i więcej lat. Część z nich jest już wiele lat po leczeniu, inne 3, 4 lata po wykryciu nowotworu. Są i bohaterki będące w trakcie leczenia lub tuż po jego zakończeniu.

-- Pomysł na wydanie książki o dębickich Amazonkach nie pojawiłby się gdyby nie moja choroba. Ona była głównym impulsem do zajęcia się tym zagadnieniem. Pomyślałam, że warto opowiedzieć historie dębiczanek, ich doświadczenia, odczucia, porady jak radzić sobie z chorobą i uczuciami jej towarzyszącymi– mówi Marzena Mordarska Czuchra, szefowa działu Marketingu i Reklamy Informacji Dębickich.  

-- W książce oprócz historii Amazonek chcemy zamieścić poradnik dla kobiet aby wiedziały co powinno je zaniepokoić i skłonić do pójścia do lekarza. Publikacja ta będzie zawierać również informacje dla chorujących: co robić w razie wykrycia choroby, gdzie się udać, jakie badania wykonać. Chcemy zwrócić uwagę kobiet na to jak ważne są badania profilaktyczne – wykonywanie samobadania piersi, usg, mammografii. Chcemy aby ta książka była impulsem do większej akcji profilaktycznej – dodają pomysłodawczynie.

Publikacja będzie rozdawana bezpłatnie podczas Dni Dębicy w czerwcu 2013. Część nakładu zostanie przekazana również do bibliotek na terenie Dębicy oraz gmin powiatu dębickiego.

-- Aby zrealizować to przedsięwzięcie niezbędna jest nam życzliwość i pomoc finansowa dębickich firm. I muszę powiedzieć, że w tym zakresie się na nich nie zawiedliśmy! Dębickie firmy, choć bez tych największych bardzo mocno wsparły nasze przedsięwzięcie. Zwracamy się o dalsze wsparcie wydania książki do kolejnych dębickich przedsiębiorców i instytucji. Wdzięczni będziemy za każdą złotówkę przekazaną na realizację tego projektu, który, mamy nadzieję, pomoże dotrzeć do świadomości naszych mam, żon, córek, babć i skłoni je do korzystania z badań profilaktycznych w zakresie chorób nowotworowych a raka piersi w szczególności – mówi Grażyna Guzik, prezes Dębickiego Stowarzyszenia Amazonek.

Osoby i instytucje, które chciałyby wesprzeć projekt proszone są o kontakt z p. Grażyną Guzik tel. 783 541 884, Marzeną Mordarską Czuchra tel. 602 42 68 72

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama