Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jesteście wezwani

W Tarnowie rozpoczęło się Diecezjalne Forum Młodzieży.

Spotkanie, w którym uczestniczą przedstawiciele młodzieżowych wspólnot dekanalnych, ruchów i stowarzyszeń z całej diecezji wraz ze swymi duszpasterzami, poświęcone zostało nowej ewangelizacji. Hasło spotkania: „Jego wezwanie – naszym wyzwaniem" nawiązuje do hasła tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody" (Mt 28,19).

-- W czasie forum chcemy wspólnie zastanowić się nad naszą rolą, możliwościami i odpowiedzialnością za dzieło ewangelizacji w naszych środowiskach. Mamy nadzieję, że owocem tej refleksji będą konkretne wnioski i rozwiązania, z których będziemy korzystać w naszych wspólnotach – mówi ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży tarnowskiej kurii.

Spotkanie, odbywające się w IV LO w Tarnowie, rozpoczęła prelekcja Marka Filara z Centralnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło–Życie. W programie były również wykład ks. Artura Sepioło ze Szkoły Nowej Ewangelizacji (odpowiedzialny za dzieło nowej ewangelizacji diecezji gliwickiej), praca w grupach oraz wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wieczorem będzie wspólna Eucharystia w kościele parafialnym w Tarnowie-Mościcach oraz uwielbienie.

  Forum Nowej Ewangelizacji
Joanna Sadowska/GN

Uczestniczą w nim przedstawiciele młodzieży ze wszystkich dekanatów   Forum Nowej Ewangelizacji
Uczestniczą w nim przedstawiciele młodzieży ze wszystkich dekanatów
Joanna Sadowska/GN

 

 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma