Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chcemy być razem przejdź do galerii

Zespół Mate.O zagrał na spotkaniu ewangelizacyjnym w Tarnowie

– Mamy w parafii grupę młodzieżową Effatha. Spotykamy się co tydzień na rozważaniu słowa Bożego, staramy się też działać. Dziś mój przyjazd do Tarnowa jest konsekwencją angażowania się w życie parafialne – mówi Adam Jawor z Kamienicy. Ala Rusnak, licealistka ze Słopnic, w parafialne grupy nie jest zaangażowana, a jednak przyjechała na spotkanie diecezjalne. – Lubię takie spotkania, jak młodzi się łączą, spotykają w większych grupach. Mamy coś takiego, że dla nas liczy się wspólnota. Byłam rok temu na tym diecezjalnym spotkaniu, spodobało mi się i jestem teraz. Widać, że nam zależy nie tylko na rzeczach doczesnych, materialnych, ale Jezus ma dla nas znaczenie, jest ważny w naszym życiu – dodaje Alicja. W spotkaniu ewangelizacyjnym wzięło udział ponad 3 tys. młodych ludzi.

W hali spotkał się z nimi biskup tarnowski Andrzej Jeż. – Tarnów staje się dziś współczesną Jerozolimą, kiedy z Chrystusem chcemy w radości przejść przez nasze życie, doświadczając Jego obecności – mówił do młodych hierarcha. Zauważył, że choć świat się skurczył, to jednak ludzie oddalają się od siebie duchowo, dlatego w Jezusie Chrystusie chcemy budować mocną wspólnotę Kościoła. – Potrzeba odważnych młodych ludzi, którzy będą docierać z przesłaniem ewangelicznym do swoich rówieśników. Narodem, do którego jesteście posłani, jest wasz kolega, jest wasza koleżanka, która ma problemy, może być wasza rodzina, może rodzice przeżywający kryzys, może szkoła i środowisko szkolne, które traci wartości – dodał bp A. Jeż. – Bądźcie wiosną Kościoła! – zaapelował do młodych.

Po wystąpieniu biskupa na scenie pojawili się muzycy zespołu Mate.O, który przez ponad godzinę panował na scenie, wprowadzając swoimi piosenkami w klimat Niedzieli Palmowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama