Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ognia nie gaście! przejdź do galerii

Bp Jeż poprosił młodych o odważne świadectwo wiary.

W kościele pw. bł. Karoliny bp Andrzej Jeż celebrował Mszę św. z udziałem duszpasterzy i młodych, którzy z całej diecezji tarnowskiej przybyli na obchody Światowego Dnia Młodzieży.

– Dzisiaj Tarnów jest waszym miastem, w którym możemy wspólnie przeżywać piękne doświadczenie wzajemnego umacniania się w wierze, manifestacji tej wiary wobec świata i ukazywania autentycznej radości z faktu przynależności do Chrystusowego Kościoła. Dzisiaj, dzięki wam, imię Chrystusa – jak kiedyś w Jerozolimie – może głośno rozbrzmiewać na ulicach Tarnowa – powiedział bp Jeż.

Pasterz diecezji tarnowskiej przypomniał wczorajsze Forum Młodych, które odbyło się w Tarnowie-Mościcach. – Najważniejszym owocem tego forum powinno być obudzenie i rozpalenie na nowo w waszym pokoleniu zapału w dziele ewangelizacji współczesnego świata. Świat potrzebuje młodych ewangelizatorów, potrzebuje młodych świadków Dobrej Nowiny, którzy z entuzjazmem podejmą wezwanie misyjne Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. To wołanie Chrystusa staje się tym mocniejsze, im bardziej świat oddala się od Niego – podkreślił biskup.

Hierarcha zwrócił też uwagę, że Ewangelia nie jest legendą, lecz stale aktualnym objawieniem Boga w Jezusie Chrystusie. W to objawienie są wpisane także nasze losy. Na koniec słowa skierowanego do młodych podczas Mszy św. bp Jeż poprosił uczestników liturgii o odważne świadectwo wiary. – Ufam mocno, że wasz entuzjazm będzie wyrazem tego ognia, który płonie w sercach młodych uczniów w Chrystusa i że będzie przeciwwagą dla braku odwagi, a czasami nawet postawy zaparcia się wiary przez waszych rówieśników. „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”! Bądźcie misjonarzami współczesnego świata, tego najbliższego wam, tego, w którym na co dzień żyjecie. Przekazujcie swym rówieśnikom entuzjazm waszej wiary!

Na zakończenie Mszy św. poświęcił krzyże, które młodzi nieśli w czasie drogi krzyżowej.  

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma