Nowy numer 24/2018 Archiwum

Palma na Święta

W Nowym Sączu na Rynku stanęła palma, która będzie towarzyszyć mieszkańcom miasta w Wielkim Tygodniu.

Sądecka palma wielkanocna została poświęcona w Niedzielę Palmową. Została wykonana z wikliny, kwiatów i wstążek.

Ma 27 metrów wysokości. – Prace nad zdobieniem symbolu wielkanocnego trwały prawie tydzień. Tradycyjnie do wykonania użyto około 10 tys. kolorowych kwiatów, 300 kg wikliny i 700 m barwnej wstążki – informuje portal nowysacz.pl.

Palmy zdobią też rynek w Lipnicy Murowanej, w której odbył się coroczny konkurs na najwyższą palmę. Najlepszym w konkursie okazał się Zbigniew Urbański, który wraz z rodziną wykonał palmę o wysokości 32 metry 34 centymetry.

– W tym roku trudno ją było wykonać z powodu mrozu. Wiklina bardzo łatwo się kruszyła – wyjaśniał dla RDN Małopolska Zbigniew Urbański.   Palmy w Lipnicy Murowanej
RDN Małopolska

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma