Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wszyscy za krzyżem

Przez pięć dni głosił je ks. prof. dr hab. Janusz Mierzwa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Przygotowaniem do ćwiczeń duchowych była jak co roku Droga Krzyżowa odprawiana w plenerze. - Mamy taki zwyczaj, że modlimy się w ten sposób, wychodząc na nasze ulice zawsze tydzień przed rekolekcjami - mówi ks. dr Kazimierz Fąfara, proboszcz parafii w Latoszynie.

- Idąc ulicami naszego osiedla, rozważamy tajemnice Męki Pańskiej i modlimy się o dobre owoce wielkopostnych rekolekcji. Po Mszy św. wieczornej, nie zważając na zimno i śnieg po kolana, wyruszyliśmy spod kościoła parafialnego by iść ul. Krakowską, Łukasiewicza, Kopernika, Pokoju i Północną. Rozważania do poszczególnych stacji przygotowały grupy działające w naszej parafii, a ich przedstawiciele nieśli na ramionach krzyże symbolizujące kolejne etapy Męki i Śmierci Pana Jezusa - opowiada Irena Ciebień z parafii w Latoszynie.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych na tradycyjne nabożeństwo stawiły się tłumy parafian.

Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień Wszyscy za krzyżem   Zdzisław Ciebień

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama