Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wszyscy za krzyżem

Przez pięć dni głosił je ks. prof. dr hab. Janusz Mierzwa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Przygotowaniem do ćwiczeń duchowych była jak co roku Droga Krzyżowa odprawiana w plenerze. - Mamy taki zwyczaj, że modlimy się w ten sposób, wychodząc na nasze ulice zawsze tydzień przed rekolekcjami - mówi ks. dr Kazimierz Fąfara, proboszcz parafii w Latoszynie.

- Idąc ulicami naszego osiedla, rozważamy tajemnice Męki Pańskiej i modlimy się o dobre owoce wielkopostnych rekolekcji. Po Mszy św. wieczornej, nie zważając na zimno i śnieg po kolana, wyruszyliśmy spod kościoła parafialnego by iść ul. Krakowską, Łukasiewicza, Kopernika, Pokoju i Północną. Rozważania do poszczególnych stacji przygotowały grupy działające w naszej parafii, a ich przedstawiciele nieśli na ramionach krzyże symbolizujące kolejne etapy Męki i Śmierci Pana Jezusa - opowiada Irena Ciebień z parafii w Latoszynie.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych na tradycyjne nabożeństwo stawiły się tłumy parafian.

  Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień   Zdzisław Ciebień

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma