Nowy numer 48/2020 Archiwum

Modlitwa na niepokój

Misjonarze z RCA informują o walkach rebeliantów z siłami rządowymi w tym kraju.

Jak informuje RDN Małopolska, wśród misjonarzy w RCA zapanował niepokój w związku z walkami sił rządowych z rebeliantami, którzy zajęli stolicę kraju Bangi, zmuszając prezydenta do ucieczki.

Niepokój jest też związany z tym, że nowy prezydent jest muzułmaninem, nieprzychylnym chrześcijanom. Rebelianci dokonali już kilku grabieży w misjach.

- Do kilku wspólnot rebelianci weszli, zabrali samochody i środki materialne. A u nas do naszej parafii dzięki Bogu jeszcze nie. Czekaliśmy wczoraj jak i przez całą noc, ale dziś rano wystrzały ucichły, nie słychać już kanonad. U nas nie byli, mimo że parafia nie jest zamknięta i nie jest ogrodzona. Wczoraj natomiast podczas wieczornej Mszy św. było widać przejeżdżające samochody z rebeliantami i słychać było wystrzały, jednak na nasz teren nie weszli, cały czas modliliśmy się - mówi ks. Krzysztof Mikołajczyk, pracujący w jednej z dzielnic Bangi - Bimbo.

Obecnie w RCA pracuje 9 misjonarzy i 6 osób świeckich. Diecezja tarnowska prowadzi w tym kraju szpital w Bagandu. Obejrzyj film z Bagandu:

Wizytówka z Misji w Bagandu
dan kan

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama