Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Modlitwa na niepokój

Misjonarze z RCA informują o walkach rebeliantów z siłami rządowymi w tym kraju.

Jak informuje RDN Małopolska, wśród misjonarzy w RCA zapanował niepokój w związku z walkami sił rządowych z rebeliantami, którzy zajęli stolicę kraju Bangi, zmuszając prezydenta do ucieczki.

Niepokój jest też związany z tym, że nowy prezydent jest muzułmaninem, nieprzychylnym chrześcijanom. Rebelianci dokonali już kilku grabieży w misjach.

- Do kilku wspólnot rebelianci weszli, zabrali samochody i środki materialne. A u nas do naszej parafii dzięki Bogu jeszcze nie. Czekaliśmy wczoraj jak i przez całą noc, ale dziś rano wystrzały ucichły, nie słychać już kanonad. U nas nie byli, mimo że parafia nie jest zamknięta i nie jest ogrodzona. Wczoraj natomiast podczas wieczornej Mszy św. było widać przejeżdżające samochody z rebeliantami i słychać było wystrzały, jednak na nasz teren nie weszli, cały czas modliliśmy się - mówi ks. Krzysztof Mikołajczyk, pracujący w jednej z dzielnic Bangi - Bimbo.

Obecnie w RCA pracuje 9 misjonarzy i 6 osób świeckich. Diecezja tarnowska prowadzi w tym kraju szpital w Bagandu. Obejrzyj film z Bagandu:

Wizytówka z Misji w Bagandu
dan kan

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL