Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmarł ks. prał. Stanisław Jakubas

Był długoletnim proboszczem parafii w Starym Wiśniczu.

Ks. Stanisław Jakubas urodził się 30 października 1933 r. w Sufczynie. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bp. Karola Pękali 30 grudnia 1956 roku.

‒ Jako wikariusz pracował w parafiach Brzeźnica k. Bochni, Ropczyce i Stary Wiśnicz. Od 1969 do 1986 roku był diecezjalnym referentem ds. środków społecznego przekazu. W latach 1970–2003 pełnił urząd proboszcza parafii Stary Wiśnicz. Ponadto sprawował obowiązki notariusza, a następnie wicedziekana dekanatu Lipnica Murowana. W grudniu 1996 roku został obdarzony godnością kanonika gremialnego Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu. Po przejściu na emeryturę pozostał w parafii Stary Wiśnicz jako rezydent – informuje ks. dr Marek Podgórski, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Pogrzeb ks. prał. Jakubasa odbędzie się w Starym Wiśniczu 2 kwietnia o godz. 13. Po Mszy św. ciało zmarłego kapłana zostanie złożone na miejscowym cmentarzu parafialnym.

"Długoletni proboszcz parafii w Starym Wiśniczu, pasterz, przyjaciel i nauczyciel. Wdzięczni za jego dar kapłaństwa i ubogacanie nim mieszkańców naszej gminy, za wielokrotne życzliwe wspieranie rozwoju Starego Wiśnicza, troskę o mieszkańców, szkołę i przedszkole, przekazujemy słowa podziękowania i zapewnienia o naszej modlitwie" – napisali w specjalnym oświadczeniu burmistrz Nowego Wiśnicza oraz przewodniczący Rady Miejskiej.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma