Nowy numer 48/2020 Archiwum

Największy skarb

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęło się Triduum Sacrum.

Biskup Andrzej Jeż celebrował Mszę Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. W homilii podkreślił, że kluczem w poszukiwaniu zrozumienia Eucharystii jest miłość, której Bóg dla człowieka nie stawia żadnych granic. – Nie znajdziemy nigdzie doskonalszej formy ucieleśnienia Bożej miłości, niż w tajemnicy Eucharystii – podkreślił hierarcha.

Przyjmowanie Komunii św. domaga się od wiernych naśladowania Chrystusa w Jego miłości, zwłaszcza wobec ubogich i cierpiących. – Doświadczamy wielokrotnie, jak trudno naśladować Chrystusa, który klęka u nóg drugiego, który przebacza kolejnym Judaszom i czyni dobro wszystkim, nawet tym, którzy codziennie skazują Go na ponowne ukrzyżowanie – mówił bp Jeż. – Mimo to obowiązuje wierzących przykazanie miłości Boga i bliźniego, które obejmuje także wrogów.

Pasterz diecezji zachęcił wszystkich, aby często karmili się Ciałem Chrystusa. – Niech w naszych sercach odrodzi się gorące pragnienie, aby na nowo docenić ten niezwykły skarb, który znajduje się codziennie w zasięgu naszej ręki. Niech nasze dziękczynienie za dar Eucharystii zaowocuje również szczerym pragnieniem częstego zbliżania się do stołu Pana. Pokarm, który otrzymujemy z niego na drogę życia, sprawia, że sól naszej wiary odzyskuje właściwy i pełny smak, a nasze siły duchowe nieustannie się odradzają – zachęcał wiernych.

Po homilii bp. Jeż obmył stopy dwunastu mężczyzn na pamiątkę czynu dokonanego przez Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama