Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Żegocina bliżej Ukrainy

Szkoły z terenu parafii Żegocina wsparły dzieci z Domu Dziecka z Kotovska na Ukrainie, gdzie pracuje rekolekcjonista ks. Andrzej Wilk.

Tuż przed Triduum Sacrum zakończyły się rekolekcje w Żegocinie. Prowadził je ks. Andrzej Wilk z Kotovska na Ukrainie, gdzie jest proboszczem parafii pw. MB Fatimskiej. Jego wspólnota należy do diecezji Odessko-Symferopolskiej, która obejmuje swoim zasięgiem 5 regionów: kirowohradzki, odesski, mikołajewski, hersoński i Autonomiczną Republikę Krymu. Ks. Andrzej Wilk pochodzi z Zasowa koło Mielca. Wyświęcony został w 2004 roku. Pracował w Wojakowej i Siedliskach koło Bobowej. W żegocińskiej parafii rekolekcje głosił w kościele parafialnym oraz kaplicy w Rozdzielu. 

– Uczniowie szkół leżących na terenie parafii szczególnie dziękowali księdzu Andrzejowi za głoszenie słowa Bożego, ofiarowali mu kwiaty oraz baranka wielkanocnego, ale przede wszystkim przekazali nie pierwszy raz dary dla dzieci będących pod opieką ks. Andrzeja: słodycze, żywność długoterminową, przybory szkolne, których wartość przekroczyła 2 tys. zł – informuje ks. Janusz Kras, wikariusz z Żegociny. Dary trafiły do podopiecznych Domu Dziecka w Kotovsku oraz innych dzieci z parafii już w Wielki Czwartek. Do akcji „Dar serca dla dzieci z Ukrainy” włączyły się w wszystkie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa w Żegocinie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bytomsku, Zespół Szkół w Rozdzielu oraz Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie.

O parafii w Kotovsku można przeczytać na: http://catholic-kotovsk.pl/

Żegocina bliżej Ukrainy   ks. Janusz Kras Żegocina bliżej Ukrainy   ks. Janusz Kras Żegocina bliżej Ukrainy   ks. Janusz Kras Żegocina bliżej Ukrainy   ks. Janusz Kras


 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL