Nowy numer 3/2021 Archiwum

Żegocina bliżej Ukrainy

Szkoły z terenu parafii Żegocina wsparły dzieci z Domu Dziecka z Kotovska na Ukrainie, gdzie pracuje rekolekcjonista ks. Andrzej Wilk.

Tuż przed Triduum Sacrum zakończyły się rekolekcje w Żegocinie. Prowadził je ks. Andrzej Wilk z Kotovska na Ukrainie, gdzie jest proboszczem parafii pw. MB Fatimskiej. Jego wspólnota należy do diecezji Odessko-Symferopolskiej, która obejmuje swoim zasięgiem 5 regionów: kirowohradzki, odesski, mikołajewski, hersoński i Autonomiczną Republikę Krymu. Ks. Andrzej Wilk pochodzi z Zasowa koło Mielca. Wyświęcony został w 2004 roku. Pracował w Wojakowej i Siedliskach koło Bobowej. W żegocińskiej parafii rekolekcje głosił w kościele parafialnym oraz kaplicy w Rozdzielu. 

– Uczniowie szkół leżących na terenie parafii szczególnie dziękowali księdzu Andrzejowi za głoszenie słowa Bożego, ofiarowali mu kwiaty oraz baranka wielkanocnego, ale przede wszystkim przekazali nie pierwszy raz dary dla dzieci będących pod opieką ks. Andrzeja: słodycze, żywność długoterminową, przybory szkolne, których wartość przekroczyła 2 tys. zł – informuje ks. Janusz Kras, wikariusz z Żegociny. Dary trafiły do podopiecznych Domu Dziecka w Kotovsku oraz innych dzieci z parafii już w Wielki Czwartek. Do akcji „Dar serca dla dzieci z Ukrainy” włączyły się w wszystkie szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa w Żegocinie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bytomsku, Zespół Szkół w Rozdzielu oraz Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie.

O parafii w Kotovsku można przeczytać na: http://catholic-kotovsk.pl/

Żegocina bliżej Ukrainy   ks. Janusz Kras Żegocina bliżej Ukrainy   ks. Janusz Kras Żegocina bliżej Ukrainy   ks. Janusz Kras Żegocina bliżej Ukrainy   ks. Janusz Kras


 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama