Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Bezpiecznie do szkoły

Dzieci o tym, jak należy się zachować na drodze uczą także parafie.

Tuż przed świętami w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zabawie odbył się finał konkursu plastycznego pt: "Moja bezpieczna droga do szkoły", który był ostatnim elementem projektu pt: "Bezpiecznie, jak w Europie" realizowanego przez młodzież z czterech miejscowości w gminie Radłów.

- Uczestnicy przedstawili swoją wizję bezpiecznego dotarcia do szkoły. Takie zajęcia przybliżają - zwłaszcza najmłodszym - w sposób przyjazny zasady bezpiecznego poruszania się na coraz bardziej ruchliwych drogach - dodaje Ks. Marcin Minorczyk, wikariusz z Zabawy, organizator konkursu i  koordynator projektu. - Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na to, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym - dodaje Maria Wożniak, przewodnicząca jury plastycznego konkursu. 

I miejsce w kategorii Gimnazjum otrzymała Justyna Rodak z Zabawy, II i III miejsca jury nie przyznało.

I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa uzyskała Anna Garncarz z Zabawy, II miejsce Dominika Mękarska z Przybysławic, zaś III miejsce Magdalena Anioł - również z Przybysławic.

- Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a dzieci i młodzież przygotowały wiele prac na wysokim poziomie - mówi diakon Mateusz Hojdak, członek Jury.

Patronat medialny nad konkursem miała m.in. redakcja tarnowskiego "Gościa Niedzielnego".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL