Nowy numer 50/2018 Archiwum

Latoszyn karmi głodnych

Na stałe pod opieką organizacji jest prawie 50 rodzin, ale na pomoc może liczyć każdy potrzebujący.

 

- Pomagamy doraźnie rodzicom w zakupie przyborów szkolnych we wrześniu, dajemy kiedy potrzeba zapomogi, kupujemy lekarstwa dla chorych. Mamy rozpoznaną grupę, która jest pod naszą opieką – mówi Wanda Mazur z Caritas parafii w Latoszynie. Paczki organizacja rozdaje na święta Bożego Narodzenia oraz na Wielkanoc. - Jeżeli ktoś w ciągu roku się do nas zgłosi, a jest w potrzebie także dostaje od nas paczkę żywnościową – dodaje.

Caritas parafialna ma sponsorów, konto własne i zasoby, z których jest w stanie udzielić pomocy. Nie było sytuacji, w której organizacja nie była w stanie w żaden sposób pomóc. - Przed świętami dodatkowo zbieramy żywność po sklepach, jeździmy po hurtowaniach i zbieramy towar. Wymaga to dużo pracy – mówi Honorata Kalita z Caritas. Przed Wielkanocą Caritas przygotowała 50 paczek. - Są to naprawdę wielkie paki z żywnością – dodaje Wanda Mazur.  

  Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy