Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zmarł ks. Franciszek Klag

Był emerytowanym proboszczem w Rytrze.

Ks. Franciszek Klag urodził się 20 marca 1940 roku w Jastrzębiu (miejscowości należącej do parafii Czarny Potok). Egzamin dojrzałości złożył w Starym Sączu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 28 czerwca 1964 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Szczucin, Nowy Sącz – św. Małgorzaty, Rzepiennik Biskupi, Szczepanów i Rytro. W latach 1985 – 2009 pełnił urząd proboszcza parafii Rytro. Podczas jego posługi proboszczowskiej został wybudowany nowy kościół parafialny, a także plebania. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Stary Sącz, a następnie notariusza dekanatu Piwniczna. Należał również do Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej oraz do Komitetu Organizacyjnego do spraw Koronacji Obrazu Matki Bożej w Czarnym Potoku. Po przejściu na emeryturę pozostał w parafii Rytro w charakterze rezydenta. Od 2011 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów przy ul. Pszennej w Tarnowie.

Msza święta żałobna w Domu Księży Emerytów w Tarnowie przy ul. Pszennej 7 będzie we czwartek (4 kwietnia) o godz. 10. Wprowadzenie do kościoła parafialnego w Rytrze we czwartek (4 kwietnia) o godz. 15. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Rytrze w piątek (5 kwietnia) o godz. 16.30, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy