Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zmarł ks. Franciszek Klag

Był emerytowanym proboszczem w Rytrze.

Ks. Franciszek Klag urodził się 20 marca 1940 roku w Jastrzębiu (miejscowości należącej do parafii Czarny Potok). Egzamin dojrzałości złożył w Starym Sączu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 28 czerwca 1964 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Szczucin, Nowy Sącz – św. Małgorzaty, Rzepiennik Biskupi, Szczepanów i Rytro. W latach 1985 – 2009 pełnił urząd proboszcza parafii Rytro. Podczas jego posługi proboszczowskiej został wybudowany nowy kościół parafialny, a także plebania. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Stary Sącz, a następnie notariusza dekanatu Piwniczna. Należał również do Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej oraz do Komitetu Organizacyjnego do spraw Koronacji Obrazu Matki Bożej w Czarnym Potoku. Po przejściu na emeryturę pozostał w parafii Rytro w charakterze rezydenta. Od 2011 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów przy ul. Pszennej w Tarnowie.

Msza święta żałobna w Domu Księży Emerytów w Tarnowie przy ul. Pszennej 7 będzie we czwartek (4 kwietnia) o godz. 10. Wprowadzenie do kościoła parafialnego w Rytrze we czwartek (4 kwietnia) o godz. 15. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Rytrze w piątek (5 kwietnia) o godz. 16.30, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama