Nowy numer 42/2018 Archiwum

Cudowne miłosierdzie

To wyjątkowe miejsce, gdzie od wielu lat szczególnym kultem otaczana jest figura Pana Jezusa Frasobliwego, zwanego tu również „Miłosiernym”.

Obecnie znajduje się ona w kościele parafialnym, ale zanim tu trafiła była jedną z wielu figur przydrożnych. Od innych wyróżniała ją wielka cześć, jaką odbierała od parafian i łaski, którymi wciąż słynie.

Kult Jezusa Miłosiernego przetrwał tu lata i wciąż się rozwija. Świadczą o tym również znajdujące się w kościele relikwie św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. – Nasza parafia jest niewielka, bo liczy trochę ponad 500 osób. To nie przeszkadza, aby kult pięknie się tu rozwijał. Wielką czcią otaczane są też relikwie apostołów miłosierdzia – mówi ks. Józef Cieśla, proboszcz miejsca.

W parafii raz w miesiącu odmawiana jest też nowenna do bł. ks. Michała Sopoćki i św. s. Faustyny.

  Kościół parafialny w Jaworznej
Joanna Sadowska/GN
  Relikwie apostołów miłosierdzia
Joanna Sadowska/GN

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy