Nowy numer 3/2019 Archiwum

Jubileusz z Beatą Bednarz

5 kwietnia, z okazji 10 - lecia istnienia chóru GOS.PL zespół wystąpił z wyjątkowym koncertem w Centrum Sztuki Mościce.

Były zarówno przeboje muzyki gospel, jak piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Nie zabrakło też niespodzianek, i to nie tylko muzycznych. Chór tworzy obecnie 35 osób oraz zespół instrumentalny, który podczas koncertu wystąpił w składzie: Tomasz Boruch - gitara elektryczna, Grzegorz Nosek - gitara basowa, Kevin Mielewczyk - perkusja, Bartłomiej Szułakiewicz - instrumenty klawiszowe - kompozycje, aranże, kierownictwo muzyczne zespołu . Na czele chóru stanęła dyrygentka - Anna Podkościelna-Cyz oraz frontmani-soliści - Tomasz i Monika Stecowie.

Koncert jubileuszowy uświetniła Beata Bednarz. To artystka, która współpracowała z m.in. z Krystyną Prońko, Mietkiem Szcześniakiem, Piaskiem, Edytą Górniak, Kayah, Marylą Rodowicz, Krzysztofem Kiljańskim, Grażyną Łobaszewską, Kasią Kowalską, Natalią Kukulską , Moniką Kuszyńską, Tatianą Okupnik , Wojciechem Karolakiem, Perfect, Budką Suflera. Jej głos można usłyszeć w filmie „Król lew” czy „Mój brat niedźwiedź 2”

Tarnowski Chór Gos.pl wykonuje głównie muzykę określaną jako Contemporary Gospel – jest to muzyka bazująca na śpiewach protestanckich kościołów z południa USA wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka i pop.

Na swoim koncie chór ma kilkanaście nagród i wyróżnień. Obecnie nagrywana jest pierwsza płyta. Założycielami zespołu są: ks. Paweł Cyz z Kongregacji Oratorium Świetego Filipa Neri w Tarnowie, Bartłomiej Szułakiewicz oraz małżeństwo Tomasz i Monika Stecowie.

„Gość Niedzielny” patronował wydarzeniu.

  Anna Podkościelna Cyz, dyrygentka
Joanna Sadowska/GN
  Na urodziny Gos.pl przyszło kilkaset osób
Joanna Sadowska/GN

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy