Nowy numer 3/2021 Archiwum

Urząd i charyzmaty

Zakończyła się XXIII Olimpiada Teologii Katolickiej.

Mateusz Mężyk z III LO w Tarnowie, Monika Godek z I LO w Mielcu oraz Maciej Lewicki z LO w Tuchowie reprezentowali naszą diecezję na ogólnopolskim finale XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku odbywała się ona pod hasłem: "Święci Apostołowie Piotr i Paweł – urząd i charyzmaty w Kościele".

Mateusz Mężyk osiągnął 47 pkt., Monika Godek - 47 pkt., Maciej Lewicki - 45 pkt. na 65 wszystkich. Jest to wynik, który wprawdzie nie pozwolił zakwalifikować się do ścisłego finału,  a więc do 10 najlepszych, ale jeżeli weźmie się pod uwagę, że w całej Polsce na etapie szkolnym wzięło udział kilkanaście tysięcy uczniów, na etapach diecezjalnych blisko 2 tysiące, a w ogólnopolskim 120 uczniów najlepszych z całej Polski, to ten dobry wynik i wysokie miejsca naszych reprezentantów tym bardziej cieszą.

 

Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama