Nowy numer 8/2019 Archiwum

Celestyna patrzy z nieba

W czasie uroczystości 6 kwietnia bp Andrzej Jeż poświęcił kaplicę poświeconą bł. Celestynie Faron.

- Od roku trwały prace przy tej kaplicy. Z prawej strony kościoła zagospodarowaliśmy wolną przestrzeń. Wewnątrz znalazł się ołtarz z płaskorzeźbionym tryptykiem, w którym jest figura bł. Celestyny Faron, naszej krajanki oraz dwie tablice opowiadające o jej życiu – pokazuje ks. Józef Kasiński, proboszcz parafii.

Kaplicę poświęcił 6 kwietnia bp Andrzej Jeż. Licznie przybyły na uroczystość siostry służebniczki starowiejskie. Bł. Celestyna Faron została beatyfikowana wraz ze 108 męczennikami II wojny światowej w 1999 roku. Urodziła się w Zabrzeży, do dziś żyje tu jej rodzina. Wieś należała wówczas do parafii w Łącku. Wychowała się jednak w Kamienicy. Zmarła w Auschwitz w 1944 roku w sam dzień Wielkanocy, swoje cierpienia ofiarowała za powrót do Kościoła trzech kapłanów.

- Bł. Celestyna wydawać by się mogło została unicestwiona. Nie został nawet po niej fizyczny ślad. A przecież zwyciężyła. W Chrystusie Zmartwychwstałym każda ludzka śmierć staje się zwycięstwem. Dziękując Bogu za dar bł. Celestyny modlimy się, by ta ziemia nadal była ziemią świętych i błogosławionych  – przypomniał bp Andrzej Jeż. 

  Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL