Nowy numer 7/2019 Archiwum

Modlitwa za życie

W wielu parafiach podjęte zostanie dziś dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

Jak informuje ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tarnowskiej kurii, w wielu parafiach zostanie dziś podjęte dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

 W tarnowskiej katedrze już na Mszy św. o godz. 12 uczestnicy liturgii złożyli ślub trwającej dziewięć miesięcy modlitwy oraz podejmowanych umartwień w intencji dzieci poczętych. – Przystępuję do duchowej adopcji co roku, żeby chociaż w ten sposób, przez modlitwę i ofiarę, pomóc nie tylko dziecku, które adoptuję, ale również matce i ojcu, żeby potrafili przyjąć otrzymane życie – mówi tarnowianka, pani Krystyna.

Mszy św., podczas której złożono ślub duchowej adopcji, przewodniczył ks. dr Adam Lelito. – W Polsce duchową adopcję wypromowano i rozpoczęto dopiero w 1987 roku. Nauczanie Kościoła w kwestii ochrony życia ludzkiego jest jednoznaczne. Mimo to, nawet w wydawałoby się katolickich społeczeństwach, jak Polska, istnieje rozdźwięk między prawem państwowym a sumieniem, między rzeczywistym postępowaniem niektórych katolików a ich sumieniem. Zachęcamy do podejmowania duchowej adopcji, ponieważ dzięki niej i innym działaniom pro life, budujemy cywilizację życia i miłości – powiedział ks. Lelito.

Modlitwa podczas składania ślubu duchowej adopcji   Modlitwa podczas składania ślubu duchowej adopcji Ks. Zbigniew Wielgosz/GN Ks. dr Adam Lelito   Ks. dr Adam Lelito Ks. Zbigniew Wielgosz/GN

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL