Nowy numer 3/2021 Archiwum

Modlitwa za życie

W wielu parafiach podjęte zostanie dziś dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

Jak informuje ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tarnowskiej kurii, w wielu parafiach zostanie dziś podjęte dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

 W tarnowskiej katedrze już na Mszy św. o godz. 12 uczestnicy liturgii złożyli ślub trwającej dziewięć miesięcy modlitwy oraz podejmowanych umartwień w intencji dzieci poczętych. – Przystępuję do duchowej adopcji co roku, żeby chociaż w ten sposób, przez modlitwę i ofiarę, pomóc nie tylko dziecku, które adoptuję, ale również matce i ojcu, żeby potrafili przyjąć otrzymane życie – mówi tarnowianka, pani Krystyna.

Mszy św., podczas której złożono ślub duchowej adopcji, przewodniczył ks. dr Adam Lelito. – W Polsce duchową adopcję wypromowano i rozpoczęto dopiero w 1987 roku. Nauczanie Kościoła w kwestii ochrony życia ludzkiego jest jednoznaczne. Mimo to, nawet w wydawałoby się katolickich społeczeństwach, jak Polska, istnieje rozdźwięk między prawem państwowym a sumieniem, między rzeczywistym postępowaniem niektórych katolików a ich sumieniem. Zachęcamy do podejmowania duchowej adopcji, ponieważ dzięki niej i innym działaniom pro life, budujemy cywilizację życia i miłości – powiedział ks. Lelito.

Modlitwa za życie   Modlitwa podczas składania ślubu duchowej adopcji Ks. Zbigniew Wielgosz/GN Modlitwa za życie   Ks. dr Adam Lelito Ks. Zbigniew Wielgosz/GN

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama