Nowy numer 48/2020 Archiwum

W kościołach i na placach

W 3. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem w całej diecezji odbędą się uroczystości kościelne i świeckie.

W wielu miejscach diecezji odbędą się dziś uroczystości związane z 3. rocznicą katastrofy smoleńskiej. – W Tarnowie Msza św. w intencji ofiar Katynia i Smoleńska będzie odprawiona w kościele oo. bernardynów o godz. 18. Po Eucharystii uczestnicy przejdą w marszu pamięci pod pomnik Ofiar Stalinizmu. Chcemy uczcić pamięć wszystkich ofiar. Będziemy nieśli 96 tabliczek z ich nazwiskami – mówi Piotr Dziża z Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości. W Nowym Sączu w intencji honorowych obywateli miasta, prezydentów Ryszarda Kaczorowskiego i Lecha Kaczyńskiego zostanie odprawiona Msza św. w sądeckiej bazylice o godz. 18.30.

Powiatowe obchody odbędą się także w Żabnie. - O 15.30 zostaną złożone kwiaty na mogile Wojciecha Seweryna na cmentarzu parafialnym w Żabnie. O 16.00 w tamtejszym kościele zostanie odprawiona Msza św. Po wspólnej modlitwie uroczystości odbędą się w Gminnym Centrum Kultury. Będą oficjalne wystąpienia, film i otwarcie wystawy fotograficznej – informuje Ewa Biedroń z RDN Małopolska.

Uroczystości rocznicowe odbędą się w Mielcu, m. in. na cmentarzu komunalnym, gdzie został pochowany poseł Leszek Deptuła. W Brzesku, w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym im. Jana Pawła II zostanie otwarta o godz. 18 wystawa. – Będzie to fotograficzny zapis wizyty śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w naszym mieście – wyjaśnia burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, który zaprosił wszystkich chętnych także przez pośrednictwo parafii dekanatu Brzesko i Szczepanów. Po wernisażu, w kościele św. Jakuba i NMP Matki Kościoła zostanie odprawiona Msza św., po niej przed tablicą smoleńską zostaną złożone kwiaty.

Modlitwa w intencji ofiar katastrofy będzie miała miejsce również w Bochni. Msza św. w bazylice św. Mikołaja została zaplanowana na godz. 18. Po Eucharystii odbędzie się marsz pamięci do pomnika katyńskiego.

- Burmistrz Dębicy, uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły oraz Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczystość z okazji 73. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej, która odbędzie się o godz. 12. na Placu Mikołajkowów – podaje Ewa Biedroń.

Z terenem diecezji tarnowskiej związani byli: poseł Leszek Deptuła (pochowany w Mielcu), poseł Wiesław Woda oraz Wojciech Seweryn (pochowany w Żabnie).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama