Nowy numer 8/2019 Archiwum

Matka jest wśród nas

Peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej rozpoczęła się w roku jubileuszu 60-lecia parafialnego kościoła.

Peregrynacja rozpoczęła się od poświęcenia figury przez bp. Wiktora Skworca w czasie odpustu parafialnego w 2010 roku. Figurę tę przywiozła pielgrzymka parafialna, która pojechała do Fatimy. – Założenie jest takie, że Maryja nawiedza każdą rodzinę przez jeden dzień. Wówczas przychodzą do kościoła, modlą się, zamawiają Mszę św. i zazwyczaj składają także ofiarę na utrzymanie nowej groty Matki Bożej oraz groty solnej św. Kingi. Peregrynacja przede wszystkim jest sposobem na ożywienie naszej pobożności, a także przedłużeniem jubileuszowej radości wynikającej z faktu posiadania przez wspólnotę kościoła, w którym gromadzą się kolejne pokolenia parafian, i wyrażeniem przez wstawiennictwo Matki Bożej podziękowania modlitewnego wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili i przyczyniają się do utrzymania świątyni – informuje ks. Bogusław Czech, proboszcz parafii.

Peregrynacja obejmuje wszystkie rodziny w parafii, a jest ich 1300. Matka Boża nawiedziła już domy parafian w Straszęcinie i Grabinach. Odwiedzi także w najbliższej przyszłości mieszkańców Woli Wielkiej, Głowaczowej i Przyborowa.

  Grzegorz Brożek/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL