Nowy numer 7/2019 Archiwum

Od Abrahama

Szczawnickie spotkanie z Biblią i jej bohaterami.

W kościele pw. św. Wojciecha w Szczawnicy odbyło się modlitewne spotkanie z okazji V Niedzieli Biblijnej. Zorganizowały je miejscowa parafia i oddział Akcji Katolickiej przy współpracy Szczawnickiego Chóru Kameralnego.

- Biblia jest źródłem dla naszej wiary, choć niewyrażalnego Boga opisuje ograniczone ludzkie słowo. Biblia – opowieść  o tych, którzy Boga szukali i gubili, którzy Go nawet widzieli, a jednak mieli w wierze trudności. A skoro już „korzenie wiary”, to zaczęliśmy od Abrahama, ojca naszej wiary. Staraliśmy się odtworzyć jego postać, żywego człowieka – z krwi i ciała. Żeby go tak pokazać, trzeba go zrozumieć. Pomógł w tym komentarz biblijny zaczerpnięty z książki Tadeusza Żychiewicza „Stare Przymierze”. Abraham – tytan wiary. Ale są też inni. Na przykład Hiob. A w Nowym Testamencie – nade wszystko Maryja, obok Niej Piotr, Paweł. Nie można ich pominąć. Stąd rodzi się pomysł, by Abraham zapoczątkował cykl modlitewnych spotkań opatrzonych hasłem „Na biblijnych ścieżkach wiary” prowadzonych w niedziele biblijne w kolejnych latach – mówi Halina Mastalska z AK.

Teksty podczas spotkania czytali: Tomasz Moskalik – wiceburmistrz, Sebastian Walosczyk – dyrektor gimnazjum, Andrzej Dziedzina Wiwer – szczawnicki poeta, Joanna Moskalik – polonistka, Halina Mastalska – polonistka i Danuta Mastalska – teolog. Słowu towarzyszył śpiew w wykonaniu Szczawnickiego Chóru Kameralnego.   Szczawnickie spotkanie z Biblią
Paweł Zachwieja
  Szczawnickie spotkanie z Biblią
Paweł Zachwieja
  Szczawnickie spotkanie z Biblią
Paweł Zachwieja

  Szczawnickie spotkanie z Biblią
Paweł Zachwieja
  Szczawnickie spotkanie z Biblią
Paweł Zachwieja
  Szczawnickie spotkanie z Biblią
Paweł Zachwieja

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL